Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
2008-2012 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
2004-2008 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Senatul > Ion Toma Versiunea pentru printare

Ion TOMA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.30 OLT, colegiul uninominal nr.2
pe listele Alianței Politice Partidul Social Democrat + Partidul Conservator

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în mai 2011
 
independent  - din mai 2011

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului Social Democrat - până în mai 2011 Lider - până în sep. 2010
Grupul parlamentar progresist - din mai 2011

Comisii permanente
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (din oct. 2011)
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (până în mar. 2011)
Comisia pentru afaceri europene (până în mar. 2011)

Comisii permanente comune
Comisia pentru afaceri europene a Parlamentului României

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Senat - din iun. 2009
 Grupul parlamentar de prietenie cu Federația Rusă 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Qatar 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Socialistă Vietnam 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:12 (în 7 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 37, din care 4 promulgate legi
Motiuni: 5

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 22 septembrie 2019, 0:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro