Gheorghe HOHA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.39 VASLUI

Formatiunea politica:
PDSR-Partidul Democrației Sociale din România - până în iun. 2001
PSD-Partidul Social Democrat - din iun. 2001

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (din dec. 2003)
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunități și validări (din sep. 2004)
Comisia pentru cultură, artă și mijloace de informare în masă (până în apr. 2004)
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții (apr. 2003 - mar. 2004)
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (până în apr. 2003)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bulgaria 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Armenia