Parliamentary activity
1992-1996 (sen.)
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Senate > Florin Velicu Versiunea pentru printare

Florin VELICU
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

SENATOR
Constituency no.12 CALARASI
start of the mandate: 21 october 1992 - HS nr.32/1992

Member of the Standing Bureau
parliamentary session:sep. - nov. 1996 - Quaestor
 feb. - jun. 1996 
 sep. - dec. 1995 

Political party:
 
PDAR-Democratic Agrarian Party of Romania

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Agrar Democrat Party from Romania 

Standing committees

Special committees - joint

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania sunday, 5 december 2021, 13:41
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro