Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Corneliu Popescu Versiunea pentru printare

Corneliu POPESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.7 BOTOȘANI, colegiul uninominal nr.2

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în feb. 2015
 
independent  - din feb. 2015

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Poporului - Dan Diaconescu - până în feb. 2014 Vicelider - din feb. 2013
 - până în feb. 2014
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din feb. 2015

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură și dezvoltare rurală (din feb. 2016)
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Lituania  Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 29, din care 5 promulgate legi
Motiuni: 3

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 19 octombrie 2019, 3:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro