Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2000-2004 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Gheorghe Firczak > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Gheorghe FIRCZAK
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1.   L45/05.02.2008 Propunere legislativă pentru modificarea art.22, art.62, art.63 și abrogarea art.23 din Legea nr.164/2001 privind pensiile militare de stat retrasă
de către inițiator
2. 146/17.03.2008 L774/30.10.2007 Proiect de Lege pentru completarea art. 4 din Legea nr. 373/2004 pentru alegerea Camerei Deputaților și a Senatului respins
definitiv
3. 214/27.03.2006 L711/07.12.2005 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.202/2002 privind egalitatea de șanse între femei și bărbați modificată și completată prin Ordonanța Guvernului nr.84/2004 aprobată cu modificări prin Legea nr.501/2004 Lege 340/2006
4. 242/10.04.2007 L70/06.02.2007 Propunere legislativă pentru completarea pct.i) al art.16 al Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății respinsă
definitiv
5. 275/05.05.2008 L922/04.12.2007 Proiect de Lege pentru modificarea și completarea Legii nr.67/2004 pentru alegerea autorităților administrației publice locale respins
definitiv
6. 338/12.05.2008 L77/05.02.2008 Propunere legislativă pentru declararea de rezervație arheologică și bun de utilitate publică de interes național a unor zone din teritoriul localităților Sarmizegetusa, Mintia-Vețel și a Complexului cetăților dacice din Munții Orăștiei-Costești-Cetățuie;Cetățuia Înaltă;Ciocuța;Costești-Blidaru;Faieragu;Vârful lui Hulpe; Fețele Albe;Grădiștea Muncelului;Piatra Roșie - județul Hunedoara respinsă
definitiv
7. 355/07.05.2007 L102/06.02.2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.347/2006 privind modificarea și completarea Legii recunoștinței față de eroii-martiri și luptătorii care au contribuit la victoria Revoluției române din decembrie 1989 nr. 341/2004 respinsă
definitiv
8. 358/07.05.2007 L106/06.02.2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.334 privind finanțarea activității partidelor politice și a campaniilor electorale, publicată în Monitorul Oficial 632/21.07.2006 respinsă
definitiv
9. 388/17.06.2008 L210/08.04.2008 Proiect de Lege privind modificarea și completarea Legii nr.217/2003 pentru prevenirea și combaterea violenței în familie respins
definitiv
10. 510/03.09.2008 L326/13.05.2008 Propunere legislativă privind persoanele care au avut de suferit în urma revoltei muncitorești anticomuniste de la Brașov din noiembrie 1987 respinsă
definitiv
11. 593/01.10.2008   Propunere legislativă privind organizarea și funcționarea Comisiei Naționale a României pentru UNESCO clasată
cf. art.63 alin.5
din Constituția republicată
12. 778/25.10.2006 L966/08.12.2006 Propunere legislativă pentru completarea art.44 și 49 din Legea nr.128/1997 privind Statutul personalului didactic, cu modificările și completările ulterioare Lege 148/2007
13. BP788/30.09.2008 BP505/03.10.2008 Propunere legislativă privind instituirea medaliei comemorative "120 de ani de la trecerea în eternitate a poetului național Mihai Eminescu" la Senat

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 iunie 2019, 0:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro