Parliamentary activity
2000-2004 (sen.)
legislative initiatives
mediation committees
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 2000-2004 > Senate > Mihai-Radu Pricop Versiunea pentru printare

Mihai-Radu PRICOP
Parliamentary activity in legislature 2000-2004

SENATOR
Constituency no.35 SUCEAVA

Political party:
PDSR-Social Democracy Party of Romania - until jun. 2001
PSD-Social Democratic Party - since jun. 2001

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Social Democrat Party 

Standing committees
(since apr. 2004) - Secretary (since sep. 2004)

(mar. 2004)

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Federal Republic of Yugoslavia 
 Friendship parliamentary group with State of Israel 

Parliamentary activity in figures:
Speaches:7 (in 5 plenary sittings)
Legislative initiatives: 10, din care 8 promulgate legi
Member of the26 mediation committees

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania thursday, 24 september 2020, 8:13
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro