Curriculum Vitæ
Activité parlementaire
2004-2008 (dep.)
initiatives legislatives
motions
discours
vote
 
Vous êtes ici: Home > Législature 2004-2008 > Chambre des Députés > Ion Sasu > Propositions législatives Versiunea pentru printare

Ion SASU
Propositions legislatives lancees dans la legislature 2004-2008

No. No. d'enregistrement Titre Statut
Ch.des Députés Senate
1. 123/12.03.2008 L883/2007 Proiect de Lege pentru modificarea art.1 lit.c) Ordonanta Guvernului nr. 105/1999 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate de catre regimurile instaurate in Romania cu incepere de la 6 septembrie 1940 pana la 6 martie 1945 din motive etnice respins
definitiv
2. 445/08.05.2006 L285/2006 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.203/2003 privind realizarea, dezvoltarea si modernizarea retelei de transport national si european respinsa
definitiv
3. 557/21.06.2006 L801/2006 Propunere legislativa privind reinfiintarea satului DAMIAN prin reorganizarea comunei SADOVA, judetul DOLJ respinsa
definitiv
4. 703/03.10.2006 L879/2006 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea legii nr.187 din 07/12/1999 privind accesul la propriul dosar si deconspirarea politiei politice comuniste respinsa
definitiv
5. 846/13.11.2006 L670/2006 Propunere legislativa privind sprijinirea populatiei afectate de catastrofele naturale din lunile aprilie-mai 2006 respinsa
definitiv

Adresse postale: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucarest, Roumanie vendredi, 3 décembre 2021, 16:04
Téléphone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro