Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Ion Sasu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Ion SASU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 123/12.03.2008 L883/2007 Proiect de Lege pentru modificarea art.1 lit.c) Ordonanța Guvernului nr. 105/1999 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate de către regimurile instaurate în România cu începere de la 6 septembrie 1940 până la 6 martie 1945 din motive etnice respins
definitiv
2. 445/08.05.2006 L285/2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.203/2003 privind realizarea, dezvoltarea și modernizarea rețelei de transport național și european respinsa
definitiv
3. 557/21.06.2006 L801/2006 Propunere legislativă privind reînființarea satului DAMIAN prin reorganizarea comunei SADOVA, județul DOLJ respinsa
definitiv
4. 703/03.10.2006 L879/2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea legii nr.187 din 07/12/1999 privind accesul la propriul dosar și deconspirarea poliției politice comuniste respinsa
definitiv
5. 846/13.11.2006 L670/2006 Propunere legislativă privind sprijinirea populației afectate de catastrofele naturale din lunile aprilie-mai 2006 respinsa
definitiv

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 4 decembrie 2020, 6:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro