Parliamentary activity
2000-2004 (sen.)
mediation committees
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 2000-2004 > Senate > Melu Voinea Versiunea pentru printare

Melu VOINEA
Parliamentary activity in legislature 2000-2004

SENATOR
Constituency no.4 BACAU
start of the mandate: 18 january 2001
replaces: Sergiu Sechelariu

Political party:
PDSR-Social Democracy Party of Romania - until jun. 2001
PSD-Social Democratic Party - since jun. 2001

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Social Democrat Party 

Standing committees
(since jan. 2001)

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Arab Republic of Egypt 

Parliamentary activity in figures:
Speaches:3 (in 3 plenary sittings)
Member of the3 mediation committees

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania saturday, 15 august 2020, 17:44
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro