Parliamentary activity
2000-2004 (sen.)
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 2000-2004 > Senate > Ioan Buraga Versiunea pentru printare

Ioan BURAGA
Parliamentary activity in legislature 2000-2004

SENATOR
Constituency no.25 ILFOV
start of the mandate: 24 june 2004
replaces: Doru Laurian Badulescu
end of the mandate: 13 september 2004 - resignation
replaced by: Nicolae Rovinaru

Political party:
PSD-Social Democratic Party 

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Social Democrat Party 

Standing committees
(since jun. 2004)
(since jun. 2004)

Parliamentary activity in figures:
Speaches:2 (in 2 plenary sittings)

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 25 september 2020, 9:59
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro