Dorin Lazăr MAIOR
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.8 BRAȘOV

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare - până în mai 2001
PSD-Partidul Social Democrat - din iun. 2001

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - până în mai 2001 Vicelider - din feb. 2001
 - până în mai 2001
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din sep. 2001

Comisii permanente
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (mar. 2002 - noi. 2004) - Președinte (din mar. 2002)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză  Vicepreședinte - până în oct. 2001
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Africa de Sud