Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2004-2008 (dep.)
1996-2000 (dep.)
legislative initiatives
questions & interpellations
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Chamber of Deputies > Ion Giurescu > Legislative proposals Versiunea pentru printare

Ion GIURESCU
Legislative proposals initiated in legislature 1996-2000

No. Recording no. Title Status
Ch.of Deputies Senate
1. 35/13.02.1999 L315/2000 Propunere legislativa pentru declararea comunei Geoagiu oras. Lege 221/2000
2. 50/01.03.1999   Propunere legislativa privind indexarea pensiilor de asigurari sociale de stat, I.O.V.R. si ale agricultorilor in anul 1999. clasata
cf. art.60 alin.5
din Constitutie
3. 91/01.04.1998 L148/1999 Propunere legislativa privind Legea Patronatelor. Lege 356/2001
4. 112/28.04.1998   Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.57/1992 privind incadrarea in munca a persoanelor handicapate. clasata
cf. art.60 alin.5
din Constitutie
5. 137/16.03.2000 L391/1999 Proiect de Lege privind declararea municipiului Hunedoara Oras martir al Revolutiei din decembrie 1989. Lege 579/2001
6. 159/11.06.1998   Propunere legislativa privind Legea asigurarilor sociale pentru risc profesional. clasata
cf. art.60 alin.5
din Constitutie
7. 166/05.04.2000   Propunere legislativa privind alocatia suplimentara pentru copiii din familiile monoparentale si majorarea alocatiei de stat pentru copii si a alocatiei suplimentare pentru familiile cu copii. clasata
cf. art.60 alin.5
din Constitutie

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania wednesday, 29 june 2022, 13:20
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro