Viorel HREBENCIUC
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.4 BACĂU, colegiul uninominal nr.9
data încetarii mandatului: 21 octombrie 2014 - demisie - HCD nr.57/2014

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2014 - feb. 2015 - Vicepreședinte - până în oct. 2014
 feb. - sep. 2014 
 sep. 2013 - feb. 2014 
 feb. - sep. 2013 
 dec. 2012 - feb. 2013 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru afaceri europene

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel - până în oct. 2014
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - până în oct. 2014