Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Mihaela Mândrea-Muraru > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Mihaela MÂNDREA-MURARU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 145/25.02.2003 L366/2003 Propunere legislativă privind înființarea orașului Sântana, județul Arad Lege 583/2003
2. 193/06.04.2004 L174/2004 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.26 din 24 aprilie 1996 - Codul silvic respinsa
definitiv
3. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativă de revizuire a Constituției României Lege 429/2003
4. 272/29.05.2002   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.8/1996 privind dreptul de autor și drepturile conexe respinsa
definitiv
5. 293/16.04.2003   Propunere legislativă pentru soluționarea spațiilor de locuit ale cadrelor didactice din învățământul preuniversitar și universitar respinsa
definitiv
6. 294/06.06.2002   Propunere legislativă privind regimul juridic al așezămintelor private de tip familial pentru copii aflați în dificultate. respinsa
definitiv
7. 294/16.04.2003   Propunere legislativă privind amendamentul la art.9 alin.(4) din Legea nr.74/1995 privind exercitarea profesiunii de medic, înființarea , organizarea și funcționarea Colegiului Medicilor din România, republicată, pentru menținerea în activitate a medicilor de familie stabiliți în mediul rural de cel puțin 5 ani și după împlinirea vârstei de pensionare, la cerere respinsa
definitiv
8. 324/18.06.2002   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.64/1991 privind brevetele de invenție cu modificările ulterioare. respinsa
definitiv
9. 360/03.07.2002   Propunere legislativă pentru prevenirea și sancționarea pornografiei pedofile săvârșită prin intermediul rețelelor informatice. respinsa
definitiv
10. 361/03.07.2002   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.92/1992 privind organizarea judecătorească cu modificările și completările ulterioare. retrasa
de catre initiator
11. 424/26.06.2003   Propunere legislativă privind modificarea Ordonanței Guvernului nr.61/2001 pentru modificarea și completarea Legii contabilității nr.82/1991, aprobată cu modificări prin Legea nr.310/2002 respinsa
definitiv
12. 509/08.10.2002   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.143/2000 privind combaterea traficului și consumului ilicit de droguri. respinsa
definitiv
13. 547/24.10.2002   Propunere legislativă privind controlul provenienței averilor dobândite ilicit. respinsa
definitiv
14. 577/05.11.2002   Propunere legislativă pentru completarea Legii nr.70/1991 privind alegerile locale respinsa
definitiv
15. 595/19.11.2002   Propunere legislativă pentru prevenirea și sancționarea profanării valorilor religioase. respinsa
definitiv
16. 671/28.11.2001   Propunere legislativă privind violența în familie. clasata cu prevederi
preluate de
PL nr.154/2002
17. 681/28.10.2003   Propunere legislativă pentru organizarea și exercitarea profesiei de tehnician din medicina modernă și complementară respinsa
definitiv
18.   L817/06.12.2004 Propunere legislativă privind organizarea și funcționarea activităților și practicilor de medicină complementară/alternativă retrasa
de catre Senat

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 13 aprilie 2021, 23:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro