Valer DORNEANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.24 IAȘI
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2008 - Vicepreședinte
 feb. - sep. 2008 
 sep. 2007 - feb. 2008 
 feb. - sep. 2007 
 feb. - sep. 2006  - din mar. 2006

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții - Președinte (până în apr. 2006)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia de Nord