Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
comisii de mediere
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Neculai Apostol Versiunea pentru printare

Neculai APOSTOL
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.24 IAȘI
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în mai 2005
 
independent  - din mai 2005

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în mai 2005
Senator neafiliat - din mai 2005

Comisii permanente
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului
Comisia pentru sănătate publică (din feb. 2005)
Comisia pentru agricultură, silvicultură și dezvoltare rurală (până în feb. 2005)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Thailanda  Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Danemarcei 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:75 (în 67 sedinte)
din care declaratii politice:25
Propuneri legislative initiate: 9, din care 1 promulgata lege
Membru în:2 comisii de mediere
Motiuni: 2

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 22 octombrie 2019, 7:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro