Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Gheorghe Albu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Gheorghe ALBU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2008-2012

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 164/02.03.2009 L55/2009 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.96/2006 privind Statutul deputaților și senatorilor, modificată și completată respinsa
definitiv
2. 228/29.05.2012 L108/2012 Propunere legislativă privind exercitarea profesiei de logoped respinsa
definitiv
3. 249/03.05.2010 L46/2010 Propunere legislativă privind sistemul unitar de pensii publice respinsa
definitiv
4. 253/09.05.2011 L126/2011 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.571 din 22 decembrie 2003 privind Codul Fiscal al României, cu modificările și completările ulterioare respinsa
definitiv
5.   L376/09.05.2011 Propunere legislativă privind scoaterea din fondul forestier proprietate publică a statului a unei suprafețe de teren necesare desfășurării activității de interes strategic ale Companiei Naționale ROMARM S.A., Filiala S.C.Uzina Mecanică Mija S.A. retrasa
de catre initiator
6. 433/21.09.2009 L226/2009 Propunere legislativă de modificare și completare a art.82¹ din Legea nr.161 din 19 aprilie 2003 privind unele măsuri pentru asigurarea transparenței în exercitarea demnităților publice, a funcțiilor publice și în mediul de afaceri, prevenirea și sancționarea corupției raport
depus
7. 481/14.09.2010 L265/2010 Propunere legislativă privind modificarea Legii nr.82 din 24 decembrie 1991- Legea contabilității respinsa
definitiv
8. 496/20.09.2010 L261/2010 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Codului de procedură penală respinsa
definitiv
9. 512/21.10.2009 L289/2009 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.333 din 8 iulie 2003 privind paza obiectivelor, bunurilor, valorilor și protecția persoanelor respinsa
definitiv
10. 513/21.09.2010 L295/2010 Propunere legislativă privind modificarea alineatului (7) al articolului 284 din Legea nr.571 din 22 decembrie 2003 privind Codul Fiscal respinsa
definitiv
11. 630/14.12.2009 L384/2009 Proiect de Lege pentru stabilirea parteneriatului dintre stat și biserică în domeniul asistenței sociale în reexaminare
la Senat
12. 703/05.12.2011 L581/2011 Proiect de Lege pentru modificarea art.197 alin.(2) din Legea nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății respins
definitiv
13. BP295/15.04.2009 L323/2009 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.39/2005 privind cinematografia la Senat

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 29 noiembrie 2021, 8:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro