Ludovic ORBAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT - Presedintele Camerei Deputaților - până în oct. 2021
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2021 - feb. 2022 - Președinte - până în oct. 2021
 feb. - sep. 2021 
 dec. 2020 - feb. 2021 

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în noi. 2021
 
Fără adeziune la formațiunea politică pentru care a candidat la alegeri - din noi. 2021

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în oct. 2021
Deputați neafiliați - din oct. 2021

Comisii permanente
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (din noi. 2021)
Comisia pentru sănătate și familie (feb. - noi. 2021)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul PRO-America  Președinte - până în mai 2022

Biroul parlamentar:
Bucuresti, Bd. Nicolae Balcescu nr. 17 - 19, sector 1, Bucuresti