Niculae MIRCOVICI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales la nivel national
data încetarii mandatului: 26 septembrie 2016 - decedat

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2016 - Secretar - până în sep. 2016
 feb. - sep. 2016 
 sep. 2015 - feb. 2016 
 feb. - sep. 2015 
 sep. 2014 - feb. 2015 
 feb. - sep. 2014 
 sep. 2013 - feb. 2014 
 feb. - sep. 2013 
 dec. 2012 - feb. 2013 

Organizatia minoritatilor nationale:
Uniunea Bulgara din Banat - România 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al minorităților naționale 

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (din feb. 2013)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bulgaria - până în sep. 2016