Adrian NĂSTASE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT - Presedintele Camerei Deputaților - până în mar. 2006
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2006 - Președinte - până în mar. 2006
 sep. 2005 - feb. 2006 
 feb. - sep. 2005 
 dec. 2004 - ian. 2005 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (din apr. 2006)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comisia Interparlamentară București - Chișinău (partea română)  membru