Cornel PIEPTEA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI, colegiul uninominal nr.27
data încetarii mandatului: 27 iunie 2012 - demisie - HCD nr.21/2012

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (din oct. 2009)
Comisia pentru industrii și servicii (până în oct. 2009)

Comisii de ancheta
Comisia parlamentară de anchetă pentru verificarea modului în care a fost atribuit de către Ministerul Mediului contractul privind «Campania de promovare a Programului Operațional Sectorial Mediu, Lot II - Difuzare/Publicare» la data de 28 aprilie 2009, prin negociere fără anunț de participare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada - din mar. 2010
 - până în iun. 2012
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - din mar. 2010
 - până în iun. 2012