Ștefan Daniel PIRPILIU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI, colegiul uninominal nr.13

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în aug. 2012
 
independent  - din aug. 2012

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - până în sep. 2012 Vicelider - din feb. 2009
 - până în feb. 2011
Deputat neafiliat - din sep. 2012

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară specială pentru controlul activității Serviciului de Informații Externe

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cuba  Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Pakistan 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Libaneză 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Estonia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cehă