Dan-Ștefan MOTREANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.12 CĂLĂRAȘI, colegiul uninominal nr.3

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2015 - feb. 2016 - Vicepreședinte - până în oct. 2015
 feb. - sep. 2015 
 sep. 2014 - feb. 2015 
 feb. - sep. 2014 
 sep. 2013 - feb. 2014 
 feb. - sep. 2013 - Chestor
 dec. 2012 - feb. 2013 

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (din sep. 2014)
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (până în sep. 2014)

Comisii speciale comune
Comisia comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea propunerii legislative de revizuire a Constituției României

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia de Nord 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Malta