Călin Constantin Anton POPESCU-TĂRICEANU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 55/19.02.2007 L322/2007 Propunere legislativă privind înființarea, organizarea și funcționarea Autorității Naționale pentru Interceptarea Comunicațiilor respinsa
definitiv
2. 56/19.02.2007 L323/2007 Propunere legislativă "Legea securității naționale a României" respinsa
definitiv
3. 57/19.02.2007 L324/2007 Propunere legislativă privind activitatea de informații, contrainformații și de protecție respinsa
definitiv
4. 58/19.02.2007   Propunere legislativă privind statutul profesional și de carieră al ofițerilor de informații procedura legislativa încetata
5. 59/19.02.2007 L325/2007 Propunere legislativă privind organizarea și funcționarea Serviciului Român de Informații respinsa
definitiv
6. 60/19.02.2007 L326/2007 Propunere legislativă privind organizarea și funcționarea Serviciului de Informații Externe respinsa
definitiv
7. 98/03.03.2008 L800/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea art.10 din Legea nr. 50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții, republicată, cu modificările și completările ulterioare respinsa
definitiv
8. 379/25.04.2006 L675/2005 Propunere legislativă "Codul electoral" respinsa
definitiv
9. 609/24.09.2007 L250/2007 Proiect de Lege privind statutul ofițerilor de informații la comisii
10. 893/17.12.2007 L642/2007 Proiect de Lege pentru alegerea Camerei Deputaților și Senatului respins
definitiv