Neagu MURGU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.41 VRANCEA, colegiul uninominal nr.5

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în dec. 2013
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din dec. 2013

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Democrat Popular - până în dec. 2013
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din dec. 2013
 - până în feb. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din feb. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională
Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor (din iun. 2013) - Vicepreședinte (sep. 2013 - dec. 2014)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare  membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Maroc 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia 
 Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Tunisiană 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Bosnia și Herțegovina