Valeria Mariana STOICA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.24 IAȘI
data încetarii mandatului: 4 septembrie 2000 - demisie
înlocuit de: Lavinia Pavel

Formatiunea politica:
 
PD-Partidul Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Uniunea Social Democrată - Partidul Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport

Comisii permanente comune
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană - Președinte (din dec. 1996)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comisia Interparlamentară București - Chișinău (partea română) - până în sep. 2000 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Australia - din feb. 1997
 - până în sep. 2000
 Vicepreședinte