Monica Octavia MUSCĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004
data încetarii mandatului: 12 martie 2007 - demisie
înlocuit de: Cristian Ilie

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:dec. 2004 - ian. 2005 - Vicepreședinte

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în sep. 2006
 
independent  - din sep. 2006

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în sep. 2006

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (din mar. 2007)
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați (din feb. 2006)
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă (până în feb. 2007)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Observator la Parlamentul European - până în oct. 2006 
- Grupul Alianța liberalilor și democraților pentru Europa
- Comisia pentru cultură și educație