Bogdan OLTEANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT - Presedintele Camerei Deputaților - din mar. 2006
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2008 - Președinte
 feb. - sep. 2008 
 sep. 2007 - feb. 2008 
 feb. - sep. 2007 
 sep. 2006 - feb. 2007 
 feb. - sep. 2006  - din mar. 2006

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (din feb. 2007)
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții (sep. 2006 - feb. 2007)
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă (până în sep. 2006) - Președinte (până în feb. 2005)

Comisii de ancheta comune
Comisia comună de anchetă a Camerei Deputaților și Senatului privind cazul «Parcul Bordei»

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Australia