Dan-Răzvan RĂDULESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.31 PRAHOVA
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
USR-Uniunea Salvați România - până în sep. 2020
 
Fără adeziune la formațiunea politică pentru care a candidat la alegeri - din sep. 2020

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România - până în sep. 2020
Deputați neafiliați - din sep. 2020

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (din dec. 2019) - Secretar

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Camerei Deputaților la Adunarea Interparlamentară a Ortodoxiei  Președinte - din oct. 2019

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Sultanatul Oman  Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Azerbaidjan 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Federația Rusă