Corneliu CIONTU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2005 - Vicepreședinte
 dec. 2004 - ian. 2005 

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare - până în iun. 2005
 
independent  - din iun. 2005
 - până în iun. 2007
PC-Partidul Conservator - din iun. 2007

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - până în iun. 2005
Grupul parlamentar al Partidului Conservator - din iun. 2007

Comisii permanente
Comisia pentru sănătate și familie (din feb. 2008)
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (noi. 2007 - feb. 2008)
Comisia pentru sănătate și familie (sep. 2005 - noi. 2007)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia - până în dec. 2005 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria