Curriculum Vitae
Parliamentary activity
1992-1996 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Chamber of Deputies > Gheorghe Răducanu Versiunea pentru printare

Gheorghe RĂDUCANU
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

DEPUTY
elected la nivel national

Member of the Standing Bureau
parliamentary session:sep. - dec. 1994 - Quaestor
 feb. - jun. 1994 
 sep. - dec. 1993 

Organization of the national minorities:
 
Rromas' Party

Parliamentary group:
Parliamentary group of the national minorities 

Standing committees
Committee for Defence Public Order, and National Security (since oct. 1995)

Special committees

Special committees - joint

Other commisions
Validation Committee

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania thursday, 9 december 2021, 5:56
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro