Daniel Vasile OAJDEA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.24 IAȘI, colegiul uninominal nr.9

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în iun. 2015
 
independent  - din iun. 2015

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar național democrat - până în dec. 2015
Deputat neafiliat - din dec. 2015

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (din oct. 2013)
Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor - Președinte (până în dec. 2014), Președinte (mar. 2015 - mar. 2016)
Subcomisia pentru Spațiu - Președinte (până în mar. 2015)
Comisia pentru industrii și servicii (iun. - oct. 2013)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovenia