Teodor-Marius SPÎNU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.24 IAȘI, colegiul uninominal nr.10

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal  Secretar - din feb. 2009

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (din feb. 2010)
Comisia pentru afaceri europene (din mai 2011) - Secretar
Comisia pentru politică externă (oct. 2009 - feb. 2010)
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă (până în oct. 2009)

Comisii de ancheta
Comisia parlamentară de anchetă pentru verificarea situației Societății Comerciale «Nicolina» - S.A. și a modului în care Autoritatea pentru Valorificarea Activelor Statului a gestionat activele acesteia în perioada ianuarie 2005 - decembrie 2008

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Inițiativa Central-Europeană - Dimensiunea Parlamentară  membru supleant

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Norvegiei  Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Irlanda 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru