Ioan STAN
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 19/30.01.2002   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii 50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții și unele măsuri pentru realizarea locuințelor. respinsa
definitiv
2. 143/25.02.2003   Propunere legislativă privind producerea și valorificarea legumelor de câmp clasata cu prevederi
preluate de
PL nr.277/2003
3. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativă de revizuire a Constituției României Lege 429/2003
4. 311/29.05.2001 L135/2002 Propunere legislativă privind Legea Creditului Agricol. Lege 150/2003
5. 347/26.06.2002   Propunere legislativă pentru modificarea Legii arendării nr.16/1994 clasata cu prevederi
preluate de
PL nr.600/2002
6. 447/30.06.2004 L649/2004 Propunere legislativă privind declararea ca oraș a comunei Răcari, județul Dâmbovița Lege 543/2004
7. 454/03.07.2003 L525/2003 Propunere legislativă privind modificarea alin.(2 ) al art.30 din Legea sanitar-veterinară nr.60/1974 cu modificările și completările ulterioare Lege 580/2003
8. 590/13.11.2002 L239/2003 Propunere legislativă privind înființarea Comunei Fîntîna Mare, județul Suceava. Lege 339/2003