Activitate parlamentară
2008-2012 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Senatul > Constantin Sever Cibu Versiunea pentru printare

Constantin Sever CIBU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.9 BRĂILA, colegiul uninominal nr.2

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în sep. 2010
 
independent  - din sep. 2010

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului Național Liberal - până în sep. 2010
Grupul parlamentar progresist - din sep. 2010 Secretar - din noi. 2010

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică, organizarea teritoriului și protecția mediului (din mar. 2011)
Comisia pentru egalitatea de șanse (oct. 2010 - mar. 2011)
Comisia pentru administrație publică, organizarea teritoriului și protecția mediului (până în sep. 2010)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Kuwait - din mar. 2010 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bulgaria - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Chile - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză - din mar. 2010

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:2 (în 2 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 16, din care 1 promulgata lege
Motiuni: 3

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 26 septembrie 2020, 9:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro