Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1990-1992 > Chamber of Deputies > ªtefan Marian Popescu Bejat Versiunea pentru printare

ªtefan Marian POPESCU BEJAT
Parliamentary activity in legislature 1990-1992

DEPUTY
Constituency no.20 GORJ
start of the mandate: 18 june 1990
end of the mandate: 16 april 1992 - resignation - HCD nr.22/1992

Political party:
 
FSN-National Salvation Front 

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Salvation Front 

Standing committees
Committee for Agriculture, Forestry, Food Industry and Specific Services

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Mongolia - until apr. 1992
 Friendship parliamentary group with Belgium - until apr. 1992
 Friendship parliamentary group with Canada - until apr. 1992

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania saturday, 16 january 2021, 16:51
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro