Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Codrin Ștefănescu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Codrin ȘTEFĂNESCU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 50/04.02.2002   Propunere legislativă privind interdicția pentru managerii, salariații cu funcții decizionale și soții acestora, precum și rudele lor până la gradul III din instituțiile de stat, regii și societăți comerciale unde statul român este acționar unic sau majoritar de a avea firme proprii cu obiect de activitate concurent sau complementar activităților desfășurate ca angajat la stat. respinsa
definitiv
2. 126/12.03.2002   Propunere legislativă privind încurajarea tinerilor întreprinzători, prin acordarea de facilități în desfășurarea actelor și faptelor de comerț. respinsa
definitiv
3. 152/21.03.2002   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.35/1994, privind timbrul literar, cinematografic, teatral, muzical și al artelor. respinsa
definitiv
4. 159/27.03.2002 L551/2002 Propunere legislativă privind sprijinul acordat tinerilor care au împlinit 18 ani pentru construirea unei locuințe proprietate personală. Lege 15/2003
5. 202/16.04.2002   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.7/2001 privind impozitul pe venit respinsa
definitiv
6. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativă de revizuire a Constituției României Lege 429/2003
7. 256/01.04.2003 L227/2003 Propunere legislativă pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.152/1999 privind produsele medicamentoase de uz uman Lege 351/2003
8. 282/10.04.2003   Propunere legislativă privind accelerarea fluxurilor monetare în economia națională respinsa
definitiv
9. 327/20.06.2002   Propunere legislativă privind înființarea, organizarea și funcționarea Gărzii civile și a patrulelor cetățenești. respinsa
definitiv
10. 336/22.05.2003   Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.73/2000 privind Fondul pentru mediu respinsa
definitiv
11. 384/10.06.2003   Propunere legislativă privind încurajarea tinerilor întreprinzători, prin acordarea de facilități în desfășurarea actelor și faptelor de comerț respinsa
definitiv
12. 451/30.06.2003   Propunere legislativă pentru modificarea si completarea Legii concurenței nr.21/1996 respinsa
definitiv
13. 496/03.10.2002   Propunere legislativă de modificare și completare a art.11, alin.1, lit.a din Legea nr.51/1991 privind siguranța națională a României publicată în Monitorul Oficial nr.163 din 7 august 1991. clasata
cf. art.63 alin.5
din Constitutia republicata
14. 650/22.10.2003   Propunere legislativă privind înființarea comunei Vinerea, județul Alba respinsa
definitiv
15. 651/22.10.2003 L133/2004 Propunere legislativă privind schimbarea denumirii localității Dumbrava, comuna Ciugud, în localitatea Limba, comuna Ciugud, județul Alba Lege 115/2004
16. 652/22.10.2003   Propunere legislativă privind înființarea comunei CUT, județul Alba respinsa
definitiv
17. 653/22.10.2003   Propunere legislativă privind înființarea comunei ȘARD, județul Alba respinsa
definitiv
18. 654/22.10.2003   Propunere legislativă privind înființarea comunei Bucerdea Grânoasă, județul Alba respinsa
definitiv
19. 655/22.10.2003   Propunere legislativă privind înființarea comunei Războieni Cetate, județul Alba respinsa
definitiv
20. 656/22.10.2003   Propunere legislativă privind reînființarea comunei Benic, județul Alba respinsa
definitiv
21. 663/22.11.2001   Propunere legislativă privind acordarea unor drepturi persoanelor care dovedesc eroism în acțiuni de salvare a unor vieți omenești ori de recuperare a unor bunuri aparținând patrimoniului public sau privat. respinsa
definitiv
22.   L808/29.11.2004 Propunere legislativă privind instituirea testului antidrog retrasa
de catre Senat
23.   BP517/26.10.2004 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii penale privind reglementarea infracțiunii de îngrădire a exercitării profesiei de ziarist retrasa
de catre Senat

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 28 noiembrie 2020, 3:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro