Gigel-Sorinel ȘTIRBU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2008-2012

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 50/21.02.2011 L767/2010 Propunere legislativă pentru modificarea art.56 și art.71 din Legea administrației publice locale nr.215/2001, republicată Lege 13/2012
2. 180/19.04.2010 L342/2010 Propunere legislativă privind învățământul superior respinsa
definitiv
3. 181/19.04.2010 L341/2010 Propunere legislativă privind statutul personalului didactic respinsa
definitiv
4. 182/19.04.2010 L340/2010 Propunere legislativă privind învățământul preuniversitar respinsa
definitiv
5. 198/29.05.2012 L74/2012 Proiect de Lege pentru modificarea Ordonanței de urgență nr.59/2007 privind instituirea Programului național de îmbunătățire a calității mediului prin realizarea de spații verzi în localități respins
definitiv
6. 243/03.05.2010 L24/2010 Propunere legislativă privind modificarea părții introductive a alin.(2¹) al art.140 din Legea nr.571/2003 privind Codul Fiscal respinsa
definitiv
7. 244/09.05.2011 L175/2011 Proiect de Lege privind regimul juridic al drepturilor cuvenite victimelor regimului totalitar comunist retrimis
la comisii
8. 351/29.06.2009 L538/2009 Propunere legislativă pentru modificarea alin.(1) al art.16 din Legea bugetului asigurărilor sociale de stat pe anul 2009, nr.19/2009 respinsa
definitiv
9. 475/27.06.2011 L357/2011 Propunere legislativă pentru completarea Legii nr.143/2000 privind prevenirea și combaterea traficului și consumului ilicit de droguri respinsa
definitiv
10. 578/04.11.2009 L457/2009 Proiect de Lege pentru modificarea art.69 din Legea nr.571 din 2003 privind Codul fiscal respins
definitiv