Vasile MICLĂUȘ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - noi. 2000 - Secretar
 feb. - iun. 2000 
 sep. - dec. 1999 

Formatiunea politica:
 
PUNR-Partidul Unității Naționale Române

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Unității Naționale Române  Secretar - din sep. 1998
 - până în sep. 1999

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (până în sep. 1999) - Secretar

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Hașemit al Iordaniei - din mai 1998 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Argentina - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Arabă Egipt - din feb. 1997 Președinte