Curriculum Vitæ
Activité parlementaire
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
initiatives legislatives
questions et interpellations
motions
discours
vote
declaration de fortune
declaration d'interêts
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
1992-1996 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Vous êtes ici: Home > Législature 2004-2008 > Chambre des Députés > Bogdan Nicolae Niculescu Duvaz > motions Versiunea pentru printare

Bogdan Nicolae NICULESCU DUVAZ
Motions dans la legislature 2004-2008

Nr.
crt.
TITLU INIȚIATORI NR./DATA ÎNREG. REZULTAT FIȘIER
1. Deprofesionalizarea si politizarea administratiei publice, principii ale guvernarii Tariceanu 96 deputați aparținând Grupului parlamentar PSD  22-03-2005 respinsă
2. "Nepăsarea" 110 deputați PSD și 1 deputat independent  22-09-2005 respinsă
3. "În locul respectului, dispreț și umilință" 110 deputați PSD, 20 de deputați PRM și un deputat independent  03-10-2005 respinsă
4. Anti-reforma sănătății. 160 senatori și deputați aparținând Grupurilor prlamentare P.S.D. și P.R.M.  15-02-2006 respinsă
5. Simptomele unei economii imbolnavite Grupul parlamentar PSD  16-03-2006 respinsă
6. Educația - victimă în lupta dintre PNL și PD 57 deputați PSD  19-06-2006 respinsă
7. 1000 de zile de haos. Sfârșitul guvernării de dreapta. 140 deputați și senatori aparținând grupurilor parlamentare ale P.S.D.  24-09-2007 respinsă


Adresse postale: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucarest, Roumanie mardi, 22 septembre 2020, 5:11
Téléphone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro