Valentin RUSU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2012-2016

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 4/01.02.2016 L204/2016 Propunere legislativă privind activitatea de prevenție în sănătate la Senat
2. 285/10.06.2014 L90/2014 Propunere legislativă privind transmiterea unor bunuri imobile dezafectate din domeniul privat al statului și administrarea autorității publice centrale în proprietatea privată a autorităților administrației publice locale respinsa
definitiv
3. 328/30.03.2015 L419/2015 Propunere legislativă privind organizarea și desfășurarea votului prin corespondență al cetățenilor români cu domiciliul sau reședința în străinătate la Senat
4. 334/01.04.2015 L708/2014 Proiect de Lege privind prima intabulare a terenurilor agricole și forestiere respins
definitiv
5. 382/29.04.2015 L714/2014 Proiect de Lege privind votul prin corespondență, exercitat de cetățenii români cu domiciliul sau reședința în afara granițelor țării respins
definitiv
6. 562/08.12.2014 L345/2014 Propunere legislativă de modificare a Ordonanței de Urgență nr.34/2008 privind organizarea și funcționarea Sistemului national unic pentru apeluri de urgență respinsa
definitiv
7. 582/09.09.2015 L240/2015 Propunere legislativă privind înființarea Muzeului Ororilor Comunismului în România Lege 157/2019
8. 848/25.11.2015 L419/2015 Propunere legislativă privind organizarea și desfășurarea votului prin corespondență al cetățenilor români cu domiciliul sau reședința în străinătate respinsa
definitiv