Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2008-2012 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1990-1992 > Chamber of Deputies > ªtefan Seremi Versiunea pentru printare

ªtefan SEREMI
Parliamentary activity in legislature 1990-1992

DEPUTY
Constituency no.5 BIHOR
start of the mandate: 18 june 1990
end of the mandate: 21 april 1992 - resignation - HCD nr.23/1992
replaced by: Maria Tirla

Political party:
 
FSN-National Salvation Front 

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Salvation Front 

Standing committees
Committee for Budget and Finance
Committee for Human Rights, Cults and National Minorities Issues

Special committees

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Italian Republic - until apr. 1992
 Friendship parliamentary group with Hungary - until apr. 1992
 Friendship parliamentary group with Republic of Korea - until apr. 1992
 Friendship parliamentary group with Bulgaria - until apr. 1992
 Friendship parliamentary group with Portuguese Republic - until apr. 1992
 Friendship parliamentary group with State of Israel - until apr. 1992
 Friendship parliamentary group with Republic of Argentina - until apr. 1992

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania sunday, 17 october 2021, 18:03
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro