Mircea VÂLCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.33 SIBIU

Formatiunea politica:
 
PUNR-Partidul Unității Naționale Române

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Unității Naționale Române  Lider - din mar. 1997
 - până în sep. 1997
   Vicelider - din sep. 1999

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord - din feb. 1997