Valeriu TABĂRĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.36 TIMIȘ

Formatiunea politica:
 
PUNR-Partidul Unității Naționale Române

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Unității Naționale Române  Lider - până în mar. 1997
   Lider - din sep. 1997
 - până în sep. 1998

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice - Vicepreședinte

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare  Președinte

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Adunarea Națională - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - din feb. 1997 Președinte