Mihai Alexandru VOICU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.17 DOLJ, colegiul uninominal nr.7

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2012 - Secretar - până în aug. 2012
 sep. 2011 - feb. 2012 
 feb. - sep. 2011 
 sep. 2010 - feb. 2011 
 feb. - sep. 2010 
 sep. 2009 - feb. 2010 
 feb. - sep. 2009 
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă

Comisii speciale comune
Comisia comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru avizarea propunerilor legislative depuse și elaborarea unei propuneri legislative privind alegerea Camerei Deputaților și Senatului

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Mongolia - din mar. 2010 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Letonia - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Singapore - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Africa de Sud - din mar. 2010