Cornel ZAINEA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.25 ILFOV
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
USR-Uniunea Salvați România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România  Secretar - din sep. 2018
 - până în feb. 2020

Comisii permanente
Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor (din sep. 2018) - Președinte (din feb. 2020)
Comisia pentru mediu și echilibru ecologic

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei - din feb. 2018
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză 

Biroul parlamentar:
  1. Comuna Chiajna, Sat Dudu, Str. Soarelui nr. 3, ap. 2, parter, jud. Ilfov
  2. Comuna Dobroesti, Str. Doinei nr. 32, jud. Ilfov
  3. Orasul Magurele, Str. Marasesti nr. 19-21, sc. 1, ap. 27, jud. Ilfov
  4. Comuna Mogosoaia, Sos. Bucuresti-Targoviste nr. 123B, jud. Ilfov
  5. Orasul Otopeni, Str. Lacul Ursului nr. 39, jud. Ilfov
  6. Orasul Pantelimon, Str. Sfantul Gheorghe nr. 97, jud. Ilfov