Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2016-present (sen.)
2012-2016 (sen.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (sen.)
1992-1996 (sen.)
motions
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Senate > Cristian-Sorin Dumitrescu Versiunea pentru printare

Cristian-Sorin DUMITRESCU
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

SENATOR
Constituency no.34 SUCEAVA
start of the mandate: 21 october 1992 - HS nr.32/1992

Political party:
 
FSN-National Salvation Front - until may 1993
 
PD-Democratic Party - since may 1993

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Democrat Party 

Standing committees

(since oct. 1994)

Parliamentary activity in figures:
Motions: 1

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 25 september 2020, 10:37
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro