Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-2020 (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2012-2016 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-2020 > Camera Deputaților > Matei Suciu Versiunea pentru printare

Matei SUCIU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.37 TIMIȘ
data validarii: 16 ianuarie 2017 - HCD nr.4/2017
înlocuieste pe: Călin-Ionel Dobra

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din ian. 2017

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (din iun. 2018)
Comisia pentru transporturi și infrastructură (feb. 2017 - iun. 2018) - Secretar (din sep. 2017)

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (din feb. 2019) - Vicepreședinte

Comisii speciale comune
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru controlul execuției bugetelor anuale ale Curții de Conturi (din apr. 2019)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Singapore - din iul. 2018 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ucraina  Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Serbia 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:26 (în 25 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 50, din care 28 promulgate legi
Motiuni: 4

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 16:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro