Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2008-2012 (dep.)
legislative initiatives
speaches
voting records
wealth declaration
interest declaration
 
You are here: Home page > Legislature 2008-2012 > Chamber of Deputies > Teodora Virginia Trandafir Versiunea pentru printare

Teodora Virginia TRANDAFIR
Parliamentary activity in legislature 2008-2012

DEPUTY
Constituency no.42 BUCURESTI, uninominal college no.19
start of the mandate: 5 may 2010
replaces: Daniela Popa
end of the mandate: 1 february 2012 - resignation

Political party:
PDL-Democratic Liberal Party 

Parliamentary group:
The parliamentary group of the Democrat-Liberal Party - since may 2010
 - until feb. 2012

Standing committees
Committee for Culture, Arts, Mass Information Means (sep. 2010 - feb. 2012)

Parliamentary activity in figures:
Speaches:3 (in 3 plenary sittings)
Legislative initiatives: 1

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania wednesday, 30 september 2020, 9:21
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro