Comunicate de presă
Galerie foto
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Camera Deputaților > Elena Hărătău Versiunea pentru printare

Elena HĂRĂTĂU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.4 BACĂU
data validarii: 9 iulie 2018 - HCD nr.44/2018
înlocuieste pe: Petru Gabriel Vlase

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în dec. 2019
 
Fără adeziune la formațiunea politică pentru care a candidat la alegeri - din dec. 2019

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din iul. 2018
 - până în dec. 2019
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din dec. 2019

Comisii permanente
Comisia pentru muncă și protecție socială (din dec. 2019)
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (dec. 2018 - dec. 2019)
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (sep. - dec. 2018)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Belgiei - din noi. 2018
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada - din noi. 2018
 Grupul parlamentar de prietenie cu Marele Ducat de Luxemburg - din noi. 2018
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Armenia - din noi. 2018

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:58 (în 58 sedinte)
din care declaratii politice:50 (din care 33 depuse în scris)
Propuneri legislative initiate: 28, din care 4 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 53

Biroul parlamentar:
  • Bacau, Str. Pictor Aman nr. 94-C, jud. Bacau
  • Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 8 iulie 2020, 18:33
    Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
    E-mail: webmaster@cdep.ro